Naujos maitinimo normos

Nuo sausio 1 d. ugdymo įstaigose įsigaliojo naujos vaikų maitinimo normos. Mūsų darželis įsitraukė į ,,Sveikatai palankių“ darželių grupę ir vadovaujasi naujomis maitinimo rekomendacijomis. Iš mūsų įstaigos maitinimo raciono išnyksta batonai, riebūs padažai, sultys, mažinamas cukraus ir druskos kiekis. Daugėja augalinės kilmės patiekalų iš daržovių, ankštinių ir pilnaverčių grūdinių kultūrų. Lyginant su iki šiol buvusiu standartiniu meniu, mažiau gaminsime bulvinių, miltinių gaminių. Atsisakome saldintų gėrimų, vietoj jų – vaikams dažniau siūlysime vandenį, žolelių arbatą be cukraus, nebeliks perdirbtos mėsos gaminių (dešrelių ir t.t), vietoj jų tik šviežiai ruošta mėsa. Didžiąją dalį patiekalų sudarys tausojantys (troškiniai, kepta su garais konvekcinėje krosnyje, virta vandenyje). Kiekvieną savaitę meniu pasipildys naujovėmis.
Primename, kad pateikus gydytojo pažymą, alergiškiems vaikams maistą gaminame pagal individualų meniu.

Tags: